Strona główna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3.07.2011

• Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzi dzisiaj swój odpust. Jesteśmy zaproszeni na nieszpory o godz. 15:30 w związku z tym nie będzie nieszporów w naszym kościele.
• Dzisiaj w kościele Trójcy Świętej koncert w ramach Festiwalu „Wokół Arcydzieł Kameralistyki”. Zapraszamy. Rozpoczęcie o godz. 18:00. W programie koncertu min Beethoven — "Modlitwa dziękczynna cudownie uzdrowionego" i Antonio Vivaldi — "Cztery Pory Roku".
• Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek, wtorek i sodę od 17:00 do 18:00.
• Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek o godz. 18:00.
• Msza św. dla osób starszych i chorych z błogosławieństwem lurdzkim w czwartek o godz. 9:30. W tym dniu nie ma Mszy o godz. 7:00.
• Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w sobotę od godz. 17:00.
• Katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 19:00 w salce parafialnej. Wejście od ul. Chełmońskiego. Po katechezie rozmowa indywidualna rodziców z duszpasterzem. Prosimy o przyniesienie wypełnionego formularza „Prośby o chrzest dziecka”, który należy wziąć w kancelarii, aktu urodzenia dziecka i zaświadczeń dla rodziców chrzestnych.
• W przyszłą niedzielę gościć będziemy wyświęconego w czerwcu ks. Sebastiana Wiśniewskiego, wygłosi kazanie i będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Z tym błogosławieństwem związany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
• W związku z rozpoczętym okresem wakacyjnym wprowadzone zostają następujące zmiany organizacyjne:
   - od tego tygodnia do 31 sierpnia kancelaria będzie czynna w środy 16:00 - 17:30 i w piątki 8:00 — 9:30
   - w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie w niedziele mszy o godz. 12:15.
   - chrzty będą udzielane w trzecią niedzielę miesiąca w czasie mszy o godz. 11:00
   - tygodnie eucharystyczne będą miały program ograniczony do mszy dla chorych w pierwszy czwartek miesiąca oraz adoracji i nabożeństw eucharystycznych
   - nie będzie wydawany tygodniowy informator parafialny i nie będą aktualizowane strony internetowe parafii. Na stronach internetowych znajdziemy jednak kalendarium wydarzeń na lipiec i sierpień.
• Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się od 24 do 27 sierpnia. Zapisywać można się w kancelarii w godzinach urzędowania. Przy zapisie wpłacamy 20 pln. W zakrystii i w kancelarii można nabyć znaczek duchowego pielgrzyma. Osoby te nie uczestniczą bezpośrednio w pielgrzymce, ale łączą się z pielgrzymami poprzez codzienną modlitwę i udział we Mszy św. w kościele parafialnym.
• Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
• Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary. Kolekta zeszłej niedzieli przeznaczona na instalację monitoringu kościoła i plebani wyniosła 3150 pln. Dziękujemy parafianom, którzy przejmują się sprawami parafii. Ponieważ koszt inwestycji wyniesie około 13 000 pln będą ogłoszone jeszcze kolekty specjalne na ten cel.