Strona główna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


• ROZPOCZYNAMY WIELKI TYDZIEŃ. Czas pandemii zamyka nas w domach niech ten Wielki Tydzień będzie wyjątkowy i przeżyjmy go w skupieniu i religijnej zadumie.
• W NIEDZIELĘ PALMOWĄ W NASZEJ DIECEZJI ODBĘDZIE SIĘ PRYWATNE POWIERZENIE SIĘ MŁODZIEŻY I DZIECI SERCU JEZUSA I MARYI. Tekst na stronie internetowej. Zachęcamy do dokonania tego aktu.
• W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę adoracja 15:00 – 18:00. Pamiętajmy o ograniczeniu do 5 osób. Prosimy o samodyscyplinę.
• NIE BĘDZIE W PARAFII ORGANIZOWANA SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA [Dekret Biskupa Gliwickiego]. Pamiętajmy, że czas Komunii św. wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Jeżeli nastąpią zmiany w prawie państwowym, które umożliwią organizację spowiedzi większej ilości ludzi, wtedy zorganizujemy odpowiedni czas spowiedzi nawet w maju.
   - Obecnie spowiedź tylko na prośbę konkretnego wiernego poza konfesjonałem w salce lub w zakrystii. Można poprosić w kościele, jeżeli będzie otwarty, podejść na plebanię lub zdzwonić i umówić się na konkretny czas.
   - Osoby, które mają grzechy lekkie niech na razie wstrzymają się od spowiedzi, wystarczy w codziennym rachunku sumienia przeprosić za grzechy.
   - Osoby obciążone grzechami ciężkimi mogą skorzystać z posługi kapłana, gdy o to poproszą osobiście lub skorzystać z osobistego pojednania się z Bogiem spełniając warunki spowiedzi, w tym przypadku są nimi:
rachunek sumienia, żal doskonały za grzechy, mocne postanowienie poprawy i mocne postanowienie wyspowiadania się przed kapłanem, gdy będzie taka możliwość. Aby zatem otrzymać od Boga przebaczenie grzechów żal za grzechy musi być doskonały, z miłości do Boga a nie ze strachu przed karą i musi być postanowienie o wyspowiadaniu się przed kapłanem w dogodnym czasie. Można także prywatnie nałożyć sobie czyn pokutny w ramach zadośćuczynienia.
   - Warto o tych zasadach pamiętać na przyszłość, gdy możemy znaleźć w sytuacji granicznej bez możliwości skorzystania z sakramentów.
• Nie będzie poświęcenia pokarmów. Pokarmy świecimy w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Odpowiedni obrzęd mamy w Drodze do Nieba nr 77 str. 360 [nowe wydanie] lub na stronie internetowej parafii.
• Chrzty są odwołane. W przypadkach szczególnych prosimy o kontakt z duszpasterzem parafii.
• Bardzo dziękujemy osobom, które pomagają naszym starszym parafianom. Na sklepach sa wywieszone plakaty z kontaktami do koordynatorów pomocy.
• Bardzo dziękujemy parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne lub przekazują je bezpośrednio.

• W WIELKI CZWARTEK MSZĄ WIECZERZY PAŃSKIEJ O GODZ. 18:00 ROZPOCZYNAMY ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. SĄ TO NAJWAŻNIEJSZE DNI W ROKU KOŚCIELNYM. CELEBRACJE W KOŚCIELE ODBYWAJĄ SIĘ BEZ LUDU ZGODNIE Z DEKRETEM KS. BISKUPA.

dalej >>