Strona główna

Kalendarium lipca 2020• Msze św. w dni powszednie są sprawowane w dolnym kościele.

• W okresie wakacyjnym wprowadzone są następujące zmiany organizacyjne:
   - najważniejszą zmianą jest układ Mszy w dni powszednie lipca i sierpnia. Poza pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą będzie celebrowana tylko jedna Msza św. w ciągu dnia. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 7:00; natomiast we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18:00. Porządek Mszy w niedziele i uroczystości pozostaje bez zmian.
   - tygodnie eucharystyczne będą miały program ograniczony do podstawowych nabożeństw.
   - do 31 sierpnia kancelaria będzie czynna w środy 16:00 - 17:30 i w piątki 8:00 – 9:30
   - nie będzie wydawany tygodniowy informator parafialny i nie będzie aktualizowana strona internetowa parafii, natomiast znajdziemy tam kalendarium lipca i sierpnia.

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdy wtorek o godz. 18:00.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi każdą sobotę godz. 17:00 - 18:00.

W okresie letnim bardzo prosimy uczestników Liturgii o przychodzenie w strojach godnych. Nie przychodzimy w krótkich spodenkach, sukienki i spódnice minimum do kolan; bluzki, sukienki i koszule zakrywające ramiona. Przypominamy, że w kościele dolnym jest chłodniej, dla osób wrażliwych jest wskazane dodatkowe okrycie.

W związku z sytuacją pandemii w kościele obowiązuje noszenie maseczek zasłaniających usta i nos. do spowiedzi przystępujemy także w maseczkach. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie w oznaczonych miejscach. Dozowniki są bezdotykowe.

• 2 lipca Msza św. z błogosławieństwem lurdzkim o godz. 9:30.

• 26 lipca z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszy św. wieczornej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów.

• 26 lipca Parafia św. Anny obchodzi swój odpust. Suma o godz. 10:30, nieszpory o godz. 18:30.

• Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Od 20 do 22 sierpnia odbędzie się kolejna diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona formę sztafety. Nasza grupa bytomska idzie w sobotę 22. sierpnia z Boronowa do Konopisk. Jest możliwość dojazdu do Boronowa autokarem. Szczegóły i zapisy tylko w kancelarii parafialnej do 9. sierpnia.