Strona główna

Kalendarium sierpnia 2020• Msze św. w dni powszednie są sprawowane w dolnym kościele.

• W okresie wakacyjnym wprowadzone są następujące zmiany organizacyjne:
   - najważniejszą zmianą jest układ Mszy w dni powszednie lipca i sierpnia. Poza pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą będzie celebrowana tylko jedna Msza św. w ciągu dnia. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 7:00; natomiast we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18:00. Porządek Mszy w niedziele i uroczystości pozostaje bez zmian.
   - tygodnie eucharystyczne będą miały program ograniczony do podstawowych nabożeństw.
   - do 31 sierpnia kancelaria będzie czynna w środy 16:00 - 17:30 i w piątki 8:00 — 9:30
   - nie będzie wydawany tygodniowy informator parafialny i nie będzie aktualizowana strona internetowa parafii, natomiast znajdziemy tam kalendarium lipca i sierpnia.

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdy wtorek o godz. 18:00.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi każdą sobotę godz. 17:00 - 18:00.

• Miesiąc sierpień już od wielu lat jest miesiącem abstynencji od alkoholu. Zachęcamy do podjęcia tego wyrzeczenia jako formy postu w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i tych, którzy cierpią z powodu alkoholizmu swoich najbliższych. Często nie umiemy pomóc takim osobom, dlatego modlitwa i abstynencja w ich intencji mogą stanowić wielką pomoc duchową i wyraz naszej ufności w Bożą Opatrzność.

W okresie letnim bardzo prosimy uczestników Liturgii o przychodzenie w strojach godnych. Nie przychodzimy w krótkich spodenkach, sukienki i spódnice minimum do kolan; bluzki, sukienki i koszule zakrywające ramiona. Przypominamy, że w kościele dolnym jest chłodniej, dla osób wrażliwych jest wskazane dodatkowe okrycie.

W związku z sytuacją pandemii w kościele obowiązuje noszenie maseczek zasłaniających usta i nos. do spowiedzi przystępujemy także w maseczkach. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie w oznaczonych miejscach. Dozowniki są bezdotykowe.

• 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. z błogosławieństwem lurdzkim o godz. 9:30.

• 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, jest to największe święto maryjne w roku liturgicznym i uroczystość obowiązkowa. Msze święte będą celebrowane jak w niedziele w okresie wakacyjnym. Wigilijna Msza w piątek o godz. 18:00.

• 15 sierpnia Parafia Wniebowzięcia NMP obchodzi swój odpust. Suma o godz. 11:00 a nieszpory o godz. 15:00.

• 17 sierpnia uroczystość św. Jacka, głównego patrona Metropolii Górnośląskiej, zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00.

• Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Od 20 do 22 sierpnia odbędzie się kolejna diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona formę sztafety. Nasza grupa bytomska idzie w sobotę 22. sierpnia z Boronowa do Konopisk. Jest możliwość dojazdu do Boronowa autokarem. Szczegóły i zapisy tylko w kancelarii parafialnej do 9. sierpnia.