Strona główna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4.09.2011


• Do czwartku przeżywamy Tydzień Eucharystyczny:
   - zapraszamy dzisiaj o godz. 17:15 na nieszpory eucharystyczne
   - Adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:00 do 18:00.
   - Msza Święta z Komunią pod dwiema Postaciami i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek o godz. 18:00.
• W związku z rozpoczęciem roku szkolnego zapraszamy na Msze Święte
   - dla dzieci w czwartek o godz. 16:30. Na tej Mszy zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo dla dzieci pierwszych klas, ich rodziców i nauczycieli. Serdecznie ich zapraszamy. Dzieci klas drugich zostają po mszy na katechezę w ramach formacji do I Komunii św.
   - dla młodzieży gimnazjalnej klas I i II Msza w czwartek o godz. 18:00. Młodzież klas pierwszych otrzymuje specjalne błogosławieństwo na rozpoczęcie trzyletniej formacji do bierzmowania. Po tej mszy dla wszystkich roczników krótkie spotkanie organizacyjne.
   - natomiast młodzież gimnazjalna klas III ma swoją Mszę w piątek o godz. 19:00 w dolnym kościele. Po Mszy spotkanie informacyjne dotyczące bezpośredniego przygotowania do bierzmowania.
• W czwartek obchodzimy święto Narodzenia NMP. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00; 16:30 i 18:00.
• Spotkanie ministrantów starszych odbędzie się w sobotę o godz. 9:00; natomiast ministranci młodsi i kandydaci spotykają się o godz. 10:00.
• Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi w sobotę od godz. 17:00.
• Katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 19:00 w salce parafialnej. Wejście od ul. Chełmońskiego. Po katechezie rozmowa indywidualna rodziców z duszpasterzem. Prosimy o przyniesienie wypełnionego formularza „Prośby o chrzest dziecka”, który należy wziąć w kancelarii, aktu urodzenia dziecka i zaświadczeń dla rodziców chrzestnych.
• Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w dolnym kościele. Przypominamy, ze nie ma już zapisów na I Komunię w 2012 roku.
• Spotkanie grupy modlitewno-biblijnej odbędzie się w późniejszym terminie.
• Kancelaria od tego tygodnia będzie czynna według stałych godzin urzędowania, tzn. w poniedziałki i piątki od 8:00 do 9:30 oraz w środy i czwartki od 16:00 do 17:30.
• Pielgrzymka na Górę Św. Anny jest organizowana przez parafie św. Jacka i Wniebowzięcia NMP. Chętni z naszej parafii mogą dołączyć się do tych pielgrzymek, informacje i zapisy u organizatorów.
• Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Tygodniowy Informator Parafialny z intencjami, ogłoszeniami i myślą na tydzień.